הסוגים השונים של ויזה לארה"ב

ארה"ב היא יעד נחשק עבור ישראלים רבים, גם למטרת ביקור קצר מועד יחסית וגם להגירה לפרק זמן ממושך יותר. ברוב המקרים כדי להיכנס לארה"ב נדרשת ויזה, ולמעשה יש סוגים שונים של אשרות כניסה בהתאם למטרת ההגעה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות.

ויזת תייר B2

הסוג הנפוץ ביותר של ויזה לארה"ב הוא ויזת תייר. אשרה זו, שמוכרת גם בשם B2, מאפשרת ביקור של עד 90 ימים למטרות כמו טיול, ביקור משפחתי, טיפול רפואי, השתתפות בתחרות לא מקצועית ועוד. סוג דומה של ויזות לארה"ב הוא B1, שמתאימה לאנשי עסקים שמגיעים למדינה הבולטת ביותר בעולם לפרק זמן קצר של עד 3 חודשים כדי להשתתף בוועידה או כינוס מקצועי, על-מנת לנהל מו"מ עסקי או כדי לאתר הזדמנויות להשקעה. עלות ויזות אלה היא 160$.

ויזת לימודים בארה"ב – F1 / M1

סוג אחר של ויזה לארה"ב הוא F1 או M1. זוהי ויזה לארה"ב שמאפשרת לימודים במדינה הענקית, כשבמקרה של לימודים אקדמיים באוניברסיטה נחשבת או מכללה כזו או אחרת הוויזה הרלוונטית היא F1, ואילו עבור לימודי תעודה בכל תחום שהוא תתבקשו להוציא ויזה מסוג M1. 

עוד כדאי לדעת שגם בני/בנות זוג של בעלי ויזות לימודים יכולים לקבל אשרת כניסה לארה"ב – ויזה מסוג F2 או M2. ויזות אלה מאפשרות ללמוד בארה"ב אבל לא לעבוד בה. ויזות F1 ו-M1 מאפשרות לעבוד בתנאים מסוימים, בעיקר כחלק מהלימודים. גם העלות של ויזה לארה"ב זו היא 160$.

ויזה לארה"ב למי שרוצה לעבוד במדינה

על-מנת לעבוד בארה"ב כחוק נדרשת ויזה ספציפית. למעשה מדובר במספר סוגי ויזות לארה"ב ובהן H שמתאימה לעובדים מיומנים וזמניים, ויזה מסוג L שמאימה למי שמבצע רילוקיישן, ויזה O שמיועדת לספורטאים או אמנים ויש עוד אופציות כמו למשל ויזה R שמיועדת לאנשי דת.

העלות של ויזות אלה היא 190$. כמו כן חשוב לקחת בחשבון שיש צורך למלא טפסים רבים, בדייקנות מוחלטת, ושכל טעות עלולה להוביל לפסילת הבקשה. דגש משמעותי נוסף הוא האיסור המוחלט על עבודה ללא ויזה מתאימה – הענישה על כך עלולה להיות מחמירה במיוחד.

Tagged