גדולים ביפן – יפן למטייל המתחיל

קוניצ'יוואה! כלומר, שלום ביפנית. אם הגעתם אלינו, סימן שהגעתם למסקנה שאתם חייבים להצטרף לגל העולה של חובבי יפן. אך מהיכן מתחילים? יפן למטייל היא ידידותית מאוד, ולמרות עובדה זו יש מספר נושאים שכדאי לתת עליהם את הדעת כאשר מתכננים טיול לארץ השמש העולה. ליפן תרבות שונה לחלוטין מזו שאנחנו מכירים; המנהגים, האוכל ואפילו היום-יום השגרתי. אז אם כל אלו מסקרנים אתכם, הדקו חגורות ובואו נצא לדרך!

יפן למטייל – 5 טיפים שכדאי שתכירו

  • תחבורה ציבורית – התחבורה הציבורית ביפן למטיילים ולמקומיים מסודרת ומאורגנת מאוד, כצפוי. בידכם הבחירה האם להתנייד באוטובוסים, רכבות או בשינקאנסן – הרכבת המהירה ביפן. מומלץ מאוד להגיע מתוכננים היטב, מכיוון שאת הכרטיסים לשינקאנסן כדאי לרכוש מראש על מנת לנצל אותם נכון, מכיוון שמדובר בכרטיסים לא זולים כלל. 
  • איפה ישנים? – יפן למטייל מציעה מגוון רחב של אופציות לינה שלא קיימות בשום מקום אחר. בין אם אתם יוצאים לטיול של שבוע או חודש, מומלץ מאוד לגוון ולנסות גם את השינה המסורתית על פוטון, לקחת לילה או שניים במלונות קפסולה ולהתפנק לילה אחד בריוקאן (מלון יפני מסורתי) לחוויה יפנית אמיתית. בכל מקרה מומלץ להזמין את הלינה שלכם כמה שיותר זמן מראש, מכיוון שאיכשהו יפן תמיד מלאה. והאמינו לנו, אינכם רוצים למצוא את עצמם ללא אפשרות לינה במהלך הטיול.
  • מתקלחים ביחד – אם אתם מטיילים יחד עם בן או בת הזוג, תתכוננו להיפרד לפחות לזמן המקלחת. במרבית מקומות הלינה ביפן, יש מקלחות משותפות לגברים ונשים. זכרו להקפיד על הכללים במקום, שבדרך כלל ייכללו רחצה בעירום בלבד ללא בגד ים, וכמובן אל תשכחו להתקלח לפני שאתם נכנסים לג'קוזי או למעיין החם. 

והיפנים עצמם?

תהיו נחמדים, כי סביר להניח שהיפנים יהיו נחמדים אליכם אפילו יותר. אתם תראו שגם אם רק תיראו מעט מבולבלים, יפנו אליכם אנשים ויבקשו לעזור לכם. הם יעשו זאת בביישנות, אבל לא תאמינו עד כמה הם חדורי מטרה כשמדובר בעזרה וסיוע לאחרים. כעת, אנחנו בטוחים שכבר הבנתם מדוע אנחנו מתעקשים כי יפן למטייל היא אחד המקומות הידידותיים ביותר. שיהיה טיול נעים! 

Tagged