התגברות על פחד טיסה

פחד טיסה הוא פחד אשר חווים רבים יותר מכפי שנהוג לחשוב. חלק מהאנשים מפחדים גם ממקומות סגורים והדברים קשורים זה בזה. היום, כאשר מחירי הטיסות זולים, הפחד יכול להוות מחסום אמתי. הוא יכול להקשות על ביקור במקומות שונים בעולם ויכול לפגוע ביכולות בעבודה עבור אנשים שהעבודה שלהם דורשת טיסה למקומות שונים.

אין צורך להימנע מטיפול

השאלה העיקרית שעומדת בפני מי שחווה פחד מטיסה היא כיצד ניתן להתגבר עליו. חשוב לדעת כי היום ישנו טיפול יעיל וכי הצעד הראשון בדרך לפתרון הוא קבלת החלטה לשנות את המצב. לאחר קבלת ההחלטה אפשר לפנות אל גורם מתאים כדי להיעזר בו. חשוב לדעת כי טיפול אינו אומר הפעלת לחצים לעלות לטיסה, אלא להפך. משמעותו היא לקבל עזרה אמתית ויסודית למצב.

הגעה אל גורם מתאים

פחד טיסה ניתן לטיפול בעזרת גורם מתאים. מטפל מנוסה אשר מכיר היטב את הפחד, המקורות שלו ומקבל אותו בהבנה, הוא הגורם המתאים להגיע אליו. בעת בדיקת המטפל, רצוי לבדוק מה הניסיון שלו ואף לשמוע מה אומרים עליו מטופלים מן העבר. המטרה שלך צריכה להיות עלייה לטיסה ללא פחד ובביטחון מלא וזה מה שטיפול עם גורם מתאים יעשה לך.

כמה זמן אמור לארוך טיפול פחד טיסה?

מצבו של כל אחד הוא אישי ושונה. עם זאת, פעמים רבות מספיק יום אחד של סדנה כדי להתגבר על פחד הטיסה. כמובן, את מה שמקבלים בטיפול ניתן להמשיך לתרגל וליישם לאורך החיים. כמו כן, כדאי לדעת כי פחד טיסה פעמים רבות לא יבוא לבדו. פעמים רבות בנוסף לפחד זה יהיה גם פחד ממקומות סגורים ופחד גבהים.

ההבדל בין פחד לבין חרדה

ישנם הבדלים בין ההגדרה של פחד לבין ההגדרה של חרדה. עם זאת, מבחינת התחושה האישית והצורך לטפל במצב, התחושה דומה. פחד מטיסה יכול לשלב בתוכו פחדים נוספים ואין זה משנה אם מדובר בחרדות או פחדים. התוצאה של הטיפול יכולה להיות חופש, נינוחות וכמובן יכולת לטוס ברוגע, לצורך עבודה, ביקורים משפחתיים וטיולים.

Tagged