מה מציע לנו צפון הודו?

צפון הודו, אזור שכבר זכה לכינוי "שביל החומוס", אהוב מאוד על הישראלים. לאזור זה כדאי להגיע באביב ובקיץ שלנו, תקופה שבה גם שם הטמפרטורות נוחות ויש יחסית פחות גשמים. האטרקציות העיקריות בחלק הצפוני של הודו הן דהרמסלה, ראג'סטן ורישיקש. בעבר גם ג'מו וקשמיר היו מקומות מרהיבי עין, ובעצם גם היום הם מקומות מרהיבי עין אולם בגלל המלחמה שמתחוללת באזור זה לא מומלץ להגיע אליו.

דהרמסלה

היעד העיקרי עבור כל מי שמחליט להגיע אל צפון הודו. בעיקר כדאי לבקר בבאגסו, בדרמקוט ובמקלוד, שם נמצא המקדש של הדלאי למה. כמו כן ישנם טרקים רבים בחיק הטבע המפעים שנקודת המוצא שלהם היא דהרמסלה.

ראג'סטן

ראג'סטן – או כפי שמכנים אותה לעתים, ארץ המהרג'ות – היא פנינה של ממש. זהו אזור רומנטי להפליא, עשיר בארמונות פאר, מבצרים רבי הוד, נופים קסומים וארכיטקטורה מרתקת. למי שמגיע אל צפון הודו ואל ראג'סטן מומלץ במיוחד לבקר באודייפור בעלת 7 האגמים שובי הלב, בג'ודפור שם נמצא מקדש חשוב, בג'איסלמר שנקראת גם העיר המוזהבת ובג'ייפור שזכתה לכינוי העיר הוורודה.

רישיקש

כשמגיעים לצפון של הודו, אי אפשר לדלג על רישיקש.

עיר זו בנויה סביב נהר הנגנס הקדוש, שברישיקש המים שלו צלולים ואפילו אפשר לרחוץ בהם (על-פי ההינדו, טבילה בנהר זה מטהרת את האדם מחטאים). מקומות נוספים שכדאי להכיר בעיר היפה הם היי באנק שבו יש גסטהאוסים חדישים יחסית, ראם ז'ולה שם מתקיים לקראת השקיעה טקס מרכזי על גדות הגנגס וגם שלל אשראמים שמציעים חיבור אמיתי לעצמך.

צפון הודו – שילוב מושלם של עולם אחר ושל תל אביב

דהרמסלה, ראג'סטן ורישיקש הם המקומות האטרקטיביים ביותר בחלק הצפוני של הודו. יחד עם את, בתור מדינה ענקית ומרתקת, מציעה הודו עוד מקומות מעניינים רבים, אולי פחות מתוירים אבל בהחלט מתגמלים – כך שאם כבר הגעתם לאזור הזה, מומלץ לשמור על ראש פתוח, לפרגן לעצמכם חוויות מגוונות ולמצוא את המינון המתאים בין העולם הכל כך שונה מזה המוכר לנו לבין התחושה של תל אביב בהודו.

Tagged