שייט לפיורדים

את יתרונות תיירות השייט רובנו כבר מכירים, היתרונות של ללון במלון איכותי עם שירות הכל כלול ולראות עולם בו זמנית ללא צורך בפינוי החדר, בשכירת רכב, הזמנות, מעבר בין מלונות, אריזת מזוודות ועוד' עדיפים פי כמה על התייר החכם. תיירות השייט שהפכה לפופולארית מאוד בזמננו אהובה במיוחד על הישראלים, בשל כך גם מסלולי השייט מציעים כיום מסלולי שייט במקומות מפתיעים ומיוחדים לתייר הסקרן. סקנדינביה הידועה בפיורדים היפהפיים שלה שהם אטרקציה בפני עצמם מזמנים את התייר לחופשה מיוחדת. את לשונות היבשה הציוריות הנשלחות לים ומייצרות תעלות מים מתפתלות סביבן אפשר לחוות במלוא הדרן בעיקר מכיוון הים. אין חופשה מושלמת כמו שייט לפיורדים של סקנדינביה.  בין אם נבחר בנורווגיה שוודיה או פינלנד , העיקר שנגיע באביב או בקיץ . אלו הן שתי העונות המומלצות לעריכת שייט לפיורדים, שכן אז הטבע מציע לנו את מלוא קסמו. הרים ירוקים, מפלי מים זורמים, יערות מוריקים, ריחם המשכר של אלפי פרחים הפורחים בשיא עונתם, מים שקטים ומזג אוויר מושלם לירידה לחוף טיולי מסלולים קצרים.

שייט לפיורדים הנורווגים

אם בין היתר אתם גם חובבי טבע, אתם חייבים לארגן לעצמכם לפחות פעם אחת בחייכם שייט לפיורדים הנורווגים. רצועת חוף המתפרשת לאורך האוקיינוס האטלנטי, והנמצאת בדרום מערב נורווגיה נקראת רצועת הפיורדים. המסלולים לפיורדים עוברים לעיתים דרך העיירה הציורית ברגן ואולי אף תעגנו באוסלו הבירה, אבל את מרבית השייט תעבירו בין עיירות קטנות וציוריות ,כפרי דייגים קטנים, ואת כל אלה ישלימו מראות הפיורדים המתגלים בכל פעם מעבר לפינה בכל הדרם ועוצמתם.

מהם פיורדים ?

הפיורדים הם בעצם קרחונים גדולים שבעת מגע עם מי הים , הטמפרטורה שלהם היתה מתחת לאפס מעלות. מה שגרם להפשרת הקרחונים ויצירת הפיורד. לעתים גם רעש אדמה יצר פיורדים לאחר שבעקבותיו נוצר עמק צר שאליו פלשו המים.

במהלך שייט לפיורדים של נורווגיה תפגשו את חמשת הפיורדים הפופולאריים:  פיורד גיירנגר המתפתל לאורך של חמישה עשר קילומטר. פיורד סוגנה העצום והארוך ממנו המכונה גם מלך הפיורדים. פיורד ארלנדס המציע בעיקר הרים גבוהים וטבע. פיורד נירויי שהוא אחד הפיורדים הצרים ביותר באירופה, ופיורד לייסאף הארוך מכולם הנמצא בדרום המדינה ואורכו כארבעים קילומטר.

Tagged